Farma Mukařov - O nás

Jsme malá rodinná farma, hospodařící na 5 ha pastvin a luk ve výšce 520 m.n.m. Hospodaříme od roku 2017 a pomalu se rozrůstáme. Máme kozy, ovce a koně.

Nejkrásnější pohled na svět je opravdu z koňského hřbetu :-)


Kamerunské ovečky - je to oblíbené africké plemeno menších ovcí, které nevyžaduje stříhání. Naše ovečky jsou hnědo bílo černé. Celočerná jehňata se rodí pouze vyjímečně, nám se jeden takový beránek narodil.


Anglonubijské kozy - je velké mléčné plemeno kozy známé pro její velmi kvalitní a chutné mléko bez charakteristického kozího zápachu. Jeho vysoký obsah tuku a bílkoviny je velmi ceněný výrobci jemných sýrů. Anglo-nubijská koza byla vyšlechtěna v 19. století na britských ostrovech křížením anglických, blízkovýchodních a severoafrických kozích plemen.


Klisna Gira (plemeno Český teplokrevník) - Giruška je mladá klisna, se kterou začínáme pracovat. Zatím je vhodná pro zkušenější jezdce nebo i jezdce začátečníky s vodičem. Giruška je náš mazlík, má ráda hlazení po hlavičce a drbání za ušima. Přivezli jsme si jí z Liberce na začátku roku 2018.


Kůň Lenny (plemeno Hafling) - Leník je moc hodný starší koník, který rád sveze malé děti, ale i zkušenější jezdce na jízdárně. V terénu je 100% parťák a můžeme se na něj spolehnout. Má rád hlavně granulky a čerstvou trávu. Máme ho od září 2017 a přišel k nám z Jablonce nad Nisou.